NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Цветни аспекти „Софийски музикални седмици“ отбелязва 90-годишнината на Васил Казанджиев
3129
Цветни аспекти

„Софийски музикални седмици“ отбелязва 90-годишнината на Васил Казанджиев

Международният фестивал „Софийски музикални седмици“ отбелязва 90-годишнината на композитора, диригент и педагог академик Васил Казанджиев. Тържественото събитие ще се състои в присъствие на маестрото, на 30 септември в камерната зала „България“, съобщават организаторите. По думите им ще участват изтъкнати изпълнители като струнен квартет „Фрош“, пианистите Гергана Несторова, Надежда Цанова и Стефан Врачев, Анжела Маджарова – арфа, Виктор Теодосиев – валдхорна, те ще представят премиерни творби на неуморно пишещият маестро. Акад

| 10 Септември 2024, 10:35 ч.
„Софийски музикални седмици“ отбелязва 90-годишнината на Васил Казанджиев
„Софийски музикални седмици“ отбелязва 90-годишнината на Васил Казанджиев
Снимка © DFA

Международният фестивал „Софийски музикални седмици“ отбелязва 90-годишнината на композитора, диригент и педагог академик Васил Казанджиев. Тържественото събитие ще се състои в присъствие на маестрото, на 30 септември в камерната зала „България“, съобщават организаторите.

Изложбата „Естетика на злото“, отворена за посетители до 12 януари във виенския музей „Албертина модерн“, представя ранния творчески етап на гениалния творец Алфред Кубин, oбхващащ годините 1899 – 1904.  Показани са 100 работи от колекцията на музея, състояща се от около 1800 рисунки, които визуализират неговия мрачен свят, завладян от злото, страшното и ужасяващото.

Представени са ранните творби на Кубин, в които преобладават песимизмът, страхът и не на последно място - женомразството на художника. Изложбата е организирана по теми и започва в първата зала с „Посветени на смъртта от раждането“ и „Фатална жена“. Особено натрапчива тук е картината „Яйцето“, която изобразява скелет на бременна жена с огромен корем. До нея е разположен отворен гроб, зад който стои мрачен жътвар. Това е една от многото

Популярните песни са станали по-прости по отношение на ритмите и мелодиите през последните 70 години, сочи изследване на двама британци в научното списание Scientific Reports. 

Маделин Хамилтън и Маркъс Пиърс от Лондонския университет „Куин Мери“ са анализирали най-популярните песни, които са попаднали в Топ 5 на годишната класация за сингли на „Билборд“ между 1950 г. и 2022 г. В анализа са включени над 350 песни.

Статистическият анализ показал, че сложността на ритмите и тоналните аранжименти на песните намалява средно през годините, заедно със значителното увеличение на средния брой ноти, свирени в секунда.

Изследователите установяват два спада през 1975 г. и 2000 г. и един по-малък през 1996 г., които се характеризират със значително намаляване на сложността.

Учените обясняват спада през 1975 г. с появата на нови жанрове като

Под палката на диригента Иван Кожухаров на 11 юли публиката в Летния театър на Бургас ще може да гледа операта „Toска“ по музика на Джакомо Пучини. Събитието е второ в тазгодишната програма на седемнадесетите поред Бургаски музикални празници "Емил Чакъров", съобщават от Държавната опера в морския град.

Тъжната история с фатален край ще бъде пресъздадена от солистите и оркестъра на културната институция заедно с певци от Детски хор "Милка Стоева".

В ролята на Флория Тоска ще се превъплъти сопраното Йоана Железчева. В образа на художника Марио Каварадоси ще влезе тенорът Даниел Дамянов, солист на Софийската опера и Държавна опера – Бургас. 

В образа на безмилостния и неумолим в жестокостта си барон Скарпия ще се превъплъти баритонът Марян Йованоски, солист на Националната опера на Република Северна Македония и Държавна опера – Бургас. Басът Диман Панчев ще

Теодора Маринова представя нова изложба живопис в галерия „Лик“. Експозицията може да бъде разгледана до 2 юли, съобщават организаторите.

„В настоящата изложба можете да видите жанровото и стилово многообразие в творчеството й до момента. От етюдното, през класическото и детайлното, до ярките абстракции, които са едно своеобразно откровение за творческите търсения на автора, който искрено заявява пред публиката своя път до момента. От притихналите пейзажи до шумното цветоусещане на някои композиции, светът на автора се разкрива ту плахо и загатнато, ту бурно и смело, за да разкаже със своите краски и форми за вълненията на един млад автор в търсене на самия себе си като творец“, разказват от екипа.

Теодора Маринова е родена в град Севлиево 2000 г. Завършва СУ „Васил Левски“, гр. Севлиево, паралелка с английски език и математика. Завършила е „Живопис“ във ВТУ „Св. св

Изложението на изкуството в Базел, Швейцария, което се провежда през тази седмица, е тест за това доколко е издръжлив пазарът, съобщи АФП. 

Близо 285 галерии ще се включат в изложението. Два дни и половина са запазени за богатите колекционери, а публиката може да разгледа произведенията от 13 до 16 юни. За първи път посетителите имат възможност да гласуват за своя фаворит сред експонатите в секцията Unlimited, която събира монументални творби, предназначени за музеи и големи частни колекции. Ще бъдат изложени ключови произведения на големи фигури на съвременното изкуство, сред които фрески на Кийт Харинг и опакованият фолксваген на Кристо. 

Галериите представят най-търсените подписи за колекционерите - тези на Пабло Пикасо, Анди Уорхол, Сай Туомбли, Джорджия О`Кийф, Луиз Буржоа, Александър Туомбли.

Тази година изложението се провежда в обстановка на н

По думите им ще участват изтъкнати изпълнители като струнен квартет „Фрош“, пианистите Гергана Несторова, Надежда Цанова и Стефан Врачев, Анжела Маджарова – арфа, Виктор Теодосиев – валдхорна, те ще представят премиерни творби на неуморно пишещият маестро.

Акад. Васил Казанджиев е роден на 10 септември 1934 г. От дете се запленява от музиката и започва да свири на китара и пиано, а на 20 вече композира. Първите му учители по композиция и дирижиране са Константин Илиев и Добрин Петков. Учи композиция в класа на проф. Панчо Владигеров и дирижиране при проф. Владимир Симеонов.

Започва кариерата си като диригент в Софийската опера, а след това става диригент на вече утвърдения и популярен „Софийски камерен оркестър“, който по-късно е преименуван на камерен ансамбъл „Софийски солисти“ и работи като негов главен диригент до 1978 г. Под ръководството на Казанджиев съставът се утвърждава като един от водещите оркестри на България и осъществява множество турнета в България и чужбина. Казанджиев се занимава активно със звукозаписна дейност, а също така и с преподаване в консерваторията – четене на партитури (от 1960 г.) и оркестрово дирижиране (от 1984 г.). От 1985 г. е професор по оперно и симфонично дирижиране. През 2005 г. е избран за член-кореспондент на БАН. През 2015 г. акад. Васил Казанджиев е удостоен с Държавната награда „Св. Паисий Хилендарски“. 

В Самоков ще бъдат отбелязани 140 години от рождението на художника Павел Францалийски, съобщиха от Историческия музей - Самоков. 

Акварелната изложба ще бъде официално открита на 19 август (понеделник) в Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“.

Събитието е част от празника на планинската община. Същата вечер по-късно пред културната институция ще се състои и традиционната „Вечер в музея“, с концерт на Орлин Павлов, Еделина Кънева и Видинската филхармония. 

От музея ще представят и издание от „Галерия Самоковски художници“. Това е каталог, който от музея периодично посвещават на самоковски художник. 

Както информира, тази година календар, който Община Самоков издаде, бе посветен на Павел Францалийски. 

Павел Францалийски е роден на 18 януари 1884 година в Самоков. Любовта

Русенската опера и рок групата "Кикимора" ще изнесат концерт-спектакъла They say rock is dead? на 28 юли (неделя) в крайдунавския град. 

Това съобщи пиарът на културния институт Диана Димитрова. 

По думите й този "своеобразен парад на рок химните на всички времена ще блесне в изпълнението на огромен състав и симфонични аранжименти, създадени специално за случая".
Диригент ще бъде Димитър Косев. Участват солисти, хор и оркестър на Русенската опера. 

"Това, което сме подготвили за русенската публика, е един спектакъл, бих го нарекъл бисер, който трябва да чуят не само русенци. Концерт, включващ най-ярките песни на най-ярките групи от миналия век. Подбран е доста шарен репертоар, чиято цел е ревниво да запазим силата, романтизма и могъществото на рок музиката", казва основателят и ръководителят на рок група "Кикимора" Николо Коцев. 

Ще

Документалният филм на българския режисьор Тонислав Христов "Последният гларус" ще постави началото на тазгодишното, девето поред издание на Международния филмов фестивал в Бургас (Burgas International Film Festival) на 19 юли на открита сцена "Охлюва", съобщиха неговите организатори в официалната си страница.

Главен герой в лентата е 58-годишният Иван, който се определя като "гларус" и прекарва летата си в Слънчев бряг с чуждестранни туристки срещу заплащане. Свидетел на промените през годините в курорта, в който някогашните туристи от Източна Германия, Съветския блок и Скандинавия са заменени от британци и германци, Иван всъщност е останал в капана на живота, който води от младежките си години и сякаш не може или не иска да излезе от него. Затворен между Слънчев бряг и селото, в което живее, между връзките му като "гларус" с жените и другите му професии, той е някъде между ме

Ако няма мечти, няма смисъл да се продължава. Надявам се да има начин да се постигнат, но не много бързо, защото без мечтите няма смисъл. Това каза актьорът Герасим Георгиев - Геро, който днес празнува юбилей. 

„Този рожден ден е по-специален, защото навършвам 50 години. Ще го направя в най-близък кръг - роднини и приятели, а пък наесен - през септември, ще събера хората, като се върнат от морето, за да ги отпразнуваме тези 50 години“, каза той. 

Все още има несбъднати мечти в киното, театъра и телевизията. „Набелязал съм си неща, дано да се получат. Да сме здрави само“, си пожела актьорът за рождения си ден.

ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ-ГЕЦ МУ ДАЛ ИМЕТО ГЕРО

Роден е на 10 юли 1974 година в Русе.  Докато се подготвял за кандидат-студентските изпити в НАТФИЗ, близък на Геро го запознал с големия актьор Георги Георгиев-Гец. Той го

Тази вечер е 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа на българската музика и общественозначими каузи, съобщават организаторите. Зала 1 на НДК е домакин на събитието, в навечерието на празника на столицата.

За призовите места тази година се състезават 14 нови песни. И този път селекционна комисия, съставена от утвърдени автори на музика, текст и аранжимент и представители на радиостанции, изпита „затруднение“ при избора на песните, посочват от екипа на фестивала.

Песента на публиката се избира от зрителите, слушателите и публиката. Тя може да бъде подкрепена с есемес на единен дарителски номер 17 777 с текст DMS BUDNI + съответния номер на песен (напр. DMS BUDNI 1, DMS BUDNI 2, DMS BUDNI 3 и т.н. до 14).  Средствата от приходите от гласуването с есемес са в полза на благотворителната кампания

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите. Сред хедлайнерите на фестивала са ...
Без Гийом Кане, но с Ървин Уелш на „Синелибри“
Гийом Кане няма да оглави журито в конкурса за пълнометражен игрален филм на десетото издание на „Синелибри“, съобщи днес Жаклин Вагенщайн – създател, президент, ...
"Музикаутор" организира за втори път „Младежки конкурс за нова песен“
Второто издание на „Младежки конкурс за нова песен“ ще се състои от 20 до 22 ноември, съобщиха от екипа на сдружението на автори и музикални издатели за управление на а ...
Гала вечер приветства „рокендрол“ президента Джими Картър преди стотния му рожден ден
Гала вечер във вторник ознаменува предстоящия на 1 октомври стотен рожден ден на американския президент Джими Картър, съобщава АП. Звезди от музиката, киното и спорта отдадоха почи ...
Резбовани приказки
Синът на писателя Николай Хайтов - Здравец Хайтов, откри изложба "резбовани приказки" в Пловдив по повод 105 години от рождението на баща си. Откриването беше част от тазгодишното ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала „България" по повод двеста години от рождението на композитора. Събитието е на 20 септември, съоб ...
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула. Показаните снимки ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Фотографии на известни личности, творци и духовници са представени в изложба на Сашо Сарандалиев
Фотографии на японския принц Акишино и принцеса Кико, патриарх Неофит, Милчо Левиев, Антон Дончев и др., са показани в изложбата на Сашо Сарандалиев в Смолян. Експозицията е подре ...
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите. Сред хедлайнерите на фестивала са ...
Тикер в 06:00 ч.
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала &bd ...
Начало Цветни аспекти
3129
Цветни аспекти

„Софийски музикални седмици“ отбелязва 90-годишнината на Васил Казанджиев

Международният фестивал „Софийски музикални седмици“ отбелязва 90-годишнината на композитора, диригент и педагог академик Васил Казанджиев.Тържественото събитие ще се състои в присъствие на маестрото, на 30 септември в камерната зала „България“, съобщават организаторите.

| 10 Септември 2024, 10:35 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
„Софийски музикални седмици“ отбелязва 90-годишнината на Васил Казанджиев
„Софийски музикални седмици“ отбелязва 90-годишнината на Васил Казанджиев
Снимка © DFA

Международният фестивал „Софийски музикални седмици“ отбелязва 90-годишнината на композитора, диригент и педагог академик Васил Казанджиев. Тържественото събитие ще се състои в присъствие на маестрото, на 30 септември в камерната зала „България“, съобщават организаторите.

По думите им ще участват изтъкнати изпълнители като струнен квартет „Фрош“, пианистите Гергана Несторова, Надежда Цанова и Стефан Врачев, Анжела Маджарова – арфа, Виктор Теодосиев – валдхорна, те ще представят премиерни творби на неуморно пишещият маестро.

Изложбата „Естетика на злото“, отворена за посетители до 12 януари във виенския музей „Албертина модерн“, представя ранния творчески етап на гениалния творец Алфред Кубин, oбхващащ годините 1899 – 1904.  Показани са 100 работи от колекцията на музея, състояща се от около 1800 рисунки, които визуализират неговия мрачен свят, завладян от злото, страшното и ужасяващото.

Представени са ранните творби на Кубин, в които преобладават песимизмът, страхът и не на последно място - женомразството на художника. Изложбата е организирана по теми и започва в първата зала с „Посветени на смъртта от раждането“ и „Фатална жена“. Особено натрапчива тук е картината „Яйцето“, която изобразява скелет на бременна жена с огромен корем. До нея е разположен отворен гроб, зад който стои мрачен жътвар. Това е една от многото

Популярните песни са станали по-прости по отношение на ритмите и мелодиите през последните 70 години, сочи изследване на двама британци в научното списание Scientific Reports. 

Маделин Хамилтън и Маркъс Пиърс от Лондонския университет „Куин Мери“ са анализирали най-популярните песни, които са попаднали в Топ 5 на годишната класация за сингли на „Билборд“ между 1950 г. и 2022 г. В анализа са включени над 350 песни.

Статистическият анализ показал, че сложността на ритмите и тоналните аранжименти на песните намалява средно през годините, заедно със значителното увеличение на средния брой ноти, свирени в секунда.

Изследователите установяват два спада през 1975 г. и 2000 г. и един по-малък през 1996 г., които се характеризират със значително намаляване на сложността.

Учените обясняват спада през 1975 г. с появата на нови жанрове като

Под палката на диригента Иван Кожухаров на 11 юли публиката в Летния театър на Бургас ще може да гледа операта „Toска“ по музика на Джакомо Пучини. Събитието е второ в тазгодишната програма на седемнадесетите поред Бургаски музикални празници "Емил Чакъров", съобщават от Държавната опера в морския град.

Тъжната история с фатален край ще бъде пресъздадена от солистите и оркестъра на културната институция заедно с певци от Детски хор "Милка Стоева".

В ролята на Флория Тоска ще се превъплъти сопраното Йоана Железчева. В образа на художника Марио Каварадоси ще влезе тенорът Даниел Дамянов, солист на Софийската опера и Държавна опера – Бургас. 

В образа на безмилостния и неумолим в жестокостта си барон Скарпия ще се превъплъти баритонът Марян Йованоски, солист на Националната опера на Република Северна Македония и Държавна опера – Бургас. Басът Диман Панчев ще

Теодора Маринова представя нова изложба живопис в галерия „Лик“. Експозицията може да бъде разгледана до 2 юли, съобщават организаторите.

„В настоящата изложба можете да видите жанровото и стилово многообразие в творчеството й до момента. От етюдното, през класическото и детайлното, до ярките абстракции, които са едно своеобразно откровение за творческите търсения на автора, който искрено заявява пред публиката своя път до момента. От притихналите пейзажи до шумното цветоусещане на някои композиции, светът на автора се разкрива ту плахо и загатнато, ту бурно и смело, за да разкаже със своите краски и форми за вълненията на един млад автор в търсене на самия себе си като творец“, разказват от екипа.

Теодора Маринова е родена в град Севлиево 2000 г. Завършва СУ „Васил Левски“, гр. Севлиево, паралелка с английски език и математика. Завършила е „Живопис“ във ВТУ „Св. св

Изложението на изкуството в Базел, Швейцария, което се провежда през тази седмица, е тест за това доколко е издръжлив пазарът, съобщи АФП. 

Близо 285 галерии ще се включат в изложението. Два дни и половина са запазени за богатите колекционери, а публиката може да разгледа произведенията от 13 до 16 юни. За първи път посетителите имат възможност да гласуват за своя фаворит сред експонатите в секцията Unlimited, която събира монументални творби, предназначени за музеи и големи частни колекции. Ще бъдат изложени ключови произведения на големи фигури на съвременното изкуство, сред които фрески на Кийт Харинг и опакованият фолксваген на Кристо. 

Галериите представят най-търсените подписи за колекционерите - тези на Пабло Пикасо, Анди Уорхол, Сай Туомбли, Джорджия О`Кийф, Луиз Буржоа, Александър Туомбли.

Тази година изложението се провежда в обстановка на н

Акад. Васил Казанджиев е роден на 10 септември 1934 г. От дете се запленява от музиката и започва да свири на китара и пиано, а на 20 вече композира. Първите му учители по композиция и дирижиране са Константин Илиев и Добрин Петков. Учи композиция в класа на проф. Панчо Владигеров и дирижиране при проф. Владимир Симеонов.

Започва кариерата си като диригент в Софийската опера, а след това става диригент на вече утвърдения и популярен „Софийски камерен оркестър“, който по-късно е преименуван на камерен ансамбъл „Софийски солисти“ и работи като негов главен диригент до 1978 г. Под ръководството на Казанджиев съставът се утвърждава като един от водещите оркестри на България и осъществява множество турнета в България и чужбина. Казанджиев се занимава активно със звукозаписна дейност, а също така и с преподаване в консерваторията – четене на партитури (от 1960 г.) и оркестрово дирижиране (от 1984 г.). От 1985 г. е професор по оперно и симфонично дирижиране. През 2005 г. е избран за член-кореспондент на БАН. През 2015 г. акад. Васил Казанджиев е удостоен с Държавната награда „Св. Паисий Хилендарски“. 

В Самоков ще бъдат отбелязани 140 години от рождението на художника Павел Францалийски, съобщиха от Историческия музей - Самоков. 

Акварелната изложба ще бъде официално открита на 19 август (понеделник) в Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“.

Събитието е част от празника на планинската община. Същата вечер по-късно пред културната институция ще се състои и традиционната „Вечер в музея“, с концерт на Орлин Павлов, Еделина Кънева и Видинската филхармония. 

От музея ще представят и издание от „Галерия Самоковски художници“. Това е каталог, който от музея периодично посвещават на самоковски художник. 

Както информира, тази година календар, който Община Самоков издаде, бе посветен на Павел Францалийски. 

Павел Францалийски е роден на 18 януари 1884 година в Самоков. Любовта

Русенската опера и рок групата "Кикимора" ще изнесат концерт-спектакъла They say rock is dead? на 28 юли (неделя) в крайдунавския град. 

Това съобщи пиарът на културния институт Диана Димитрова. 

По думите й този "своеобразен парад на рок химните на всички времена ще блесне в изпълнението на огромен състав и симфонични аранжименти, създадени специално за случая".
Диригент ще бъде Димитър Косев. Участват солисти, хор и оркестър на Русенската опера. 

"Това, което сме подготвили за русенската публика, е един спектакъл, бих го нарекъл бисер, който трябва да чуят не само русенци. Концерт, включващ най-ярките песни на най-ярките групи от миналия век. Подбран е доста шарен репертоар, чиято цел е ревниво да запазим силата, романтизма и могъществото на рок музиката", казва основателят и ръководителят на рок група "Кикимора" Николо Коцев. 

Ще

Документалният филм на българския режисьор Тонислав Христов "Последният гларус" ще постави началото на тазгодишното, девето поред издание на Международния филмов фестивал в Бургас (Burgas International Film Festival) на 19 юли на открита сцена "Охлюва", съобщиха неговите организатори в официалната си страница.

Главен герой в лентата е 58-годишният Иван, който се определя като "гларус" и прекарва летата си в Слънчев бряг с чуждестранни туристки срещу заплащане. Свидетел на промените през годините в курорта, в който някогашните туристи от Източна Германия, Съветския блок и Скандинавия са заменени от британци и германци, Иван всъщност е останал в капана на живота, който води от младежките си години и сякаш не може или не иска да излезе от него. Затворен между Слънчев бряг и селото, в което живее, между връзките му като "гларус" с жените и другите му професии, той е някъде между ме

Ако няма мечти, няма смисъл да се продължава. Надявам се да има начин да се постигнат, но не много бързо, защото без мечтите няма смисъл. Това каза актьорът Герасим Георгиев - Геро, който днес празнува юбилей. 

„Този рожден ден е по-специален, защото навършвам 50 години. Ще го направя в най-близък кръг - роднини и приятели, а пък наесен - през септември, ще събера хората, като се върнат от морето, за да ги отпразнуваме тези 50 години“, каза той. 

Все още има несбъднати мечти в киното, театъра и телевизията. „Набелязал съм си неща, дано да се получат. Да сме здрави само“, си пожела актьорът за рождения си ден.

ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ-ГЕЦ МУ ДАЛ ИМЕТО ГЕРО

Роден е на 10 юли 1974 година в Русе.  Докато се подготвял за кандидат-студентските изпити в НАТФИЗ, близък на Геро го запознал с големия актьор Георги Георгиев-Гец. Той го

Тази вечер е 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа на българската музика и общественозначими каузи, съобщават организаторите. Зала 1 на НДК е домакин на събитието, в навечерието на празника на столицата.

За призовите места тази година се състезават 14 нови песни. И този път селекционна комисия, съставена от утвърдени автори на музика, текст и аранжимент и представители на радиостанции, изпита „затруднение“ при избора на песните, посочват от екипа на фестивала.

Песента на публиката се избира от зрителите, слушателите и публиката. Тя може да бъде подкрепена с есемес на единен дарителски номер 17 777 с текст DMS BUDNI + съответния номер на песен (напр. DMS BUDNI 1, DMS BUDNI 2, DMS BUDNI 3 и т.н. до 14).  Средствата от приходите от гласуването с есемес са в полза на благотворителната кампания

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.